Darmowa dostawa od 500zł

Jak skutecznie pozbyć się blizny?

Blizny – co to jest?
Blizną nazywa się taką zmianę skórną, która powstaje wskutek uszkodzenia skóry właściwej. Taki ubytek zastępowany jest tkanką łączną włóknistą. Blizny zwykle są wypukłe, w kolorze innym niż skóra (najczęściej są białe, ale bywają także różowe i zaczerwienione), często twarde. Można wyróżnić dwa typy blizn:

- Bliznowiec (to blizna o charakterze przerostowym) – mówi się o niej wtedy, gdy występuje stosunek nadmiaru tkanki włóknistej wobec tej zniszczonej

- blizna zanikowa – tworzy w skórze charakterystyczne zagłębienie.

Remedium na blizny  jak i jedynym skutecznym produktem jest krem SYNCHRO od marki GERnétic.

Preparat powstał w latach 60 tych XX wieku w klinice poparzeń we Francji, został wynaleziony przez Dr. Alberta Laporte.

Dzięki innowacyjnemu badaniu terapii komórkowych , Dr Laporte stworzył krem , który przenika przez barierę naskórka i regeneruję tkankę poprzez pobudzanie fibroblastów oraz połączeń kolagenowych. Składniki aktywne zawarte w kremie SYNCHRO sa pozyskiwane poprzez procesy biotechnologiczne , co w efekcie daje im unikalne działanie regeneracyjno-odżywcze.Synchro stosujemy po fazie wygojenia rany lub na wieloletnie blizny. Leczenie blizny to trudny i długotrwały proces, niemniej jednak nie ma silniej działającego preparatu redukującego blizny na rynku kosmetycznych.